...
admin
10Jun

Ekipi, nesër fillon me stervitje!

Skenderaj – 18.05.2020Duke u bazuar në Vendimin e Ministrisë së Shendetësisë, të cilin e kemi pranuar sot, ku thuhet që lejohen stërvitjet për klubet e futbollit, KF Drenica që nga dita e martë (19.05.2020) , do të fillojnë stervitjet duke respektuar të gjitha rekomandimet e IKSHP-së dhe MSH-së!Sot gjatë ditës, kryetarja e klubit, Mihane Bekteshi, … Continue reading “Ekipi, nesër fillon me stervitje!”

Read More
...
admin
8Jun

Drenica i gëzohet renovimit të stadiumit

Sot KF Drenica ka marr një lajm të mirë nga Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me kryetarin e komunës te Skenderajit. Stadiumit “Bajram Aliu” do të i ndërtohen tribunat, rrethojat dhe shtrimi i zhavorit, shkruan GazetaSheshi. “Sot, Kryetari i Komunës së Skenderajt z. Bekim Jashari , ka firmosur memorandum bashkëpunimi më MKRS-në, … Continue reading “Drenica i gëzohet renovimit të stadiumit”

Read More
...
admin
5Jun

Futbollistëve të Drenicës u premtohen 100 mijë euro premi nëse sigurojnë daljen në Evropë

Pesëmbëdhjetë vjet më parë skuadra e Drenicës shënoi arritjen më të madhe në histori të klubit, duke u kualifikuar në finale të Kupës së Kosovës në futboll. Por, futbollistët e skuadrës nga Skenderaj humbën në finalen e vitit 2005 nga futbollistët e Prishtinës, skuadër me të cilën të martën mbrëma do të përballen në gjysmëfinalen … Continue reading “Futbollistëve të Drenicës u premtohen 100 mijë euro premi nëse sigurojnë daljen në Evropë”

Read More