...
Kf Drenica
28Nov

KF Drenica ben homazhe tek varrezat në Kompleksin Memorial në Prekaz!

Skenderaj – 28.11.2020 Sot, për nder të 28 Nëntorit, ditës së flamurit, dhe ditëlindjës së Komandantit Legjendar Adem Jashari, KF Drenica bëri homazhe në kompleksin e Jasharajve në Prekaz. Drejtuesit e KF Drenica të prirë nga Presidenti i klubit, z. Ilir Veliqi, i cili u shoqerua nga Drejtori Sportiv, z. Lulzim Fazliu, si dhe një … Continue reading “KF Drenica ben homazhe tek varrezat në Kompleksin Memorial në Prekaz!”

Read More
...
Kf Drenica
11Nov

Drejtuesit e klubit, urojnë skuadrën për fitoren ndaj Feronikelit!

Skenderaj – 11.11.2020 Presidenti i klubit, z. Ilir Veliqi, gjithë Bordi dhe drejtuesit e klubit, i urojnë shtabit teknik në krye me Bledar Devollin dhe gjithë futbollistëve për angazhimin dhe fitoren ndaj KF Feronikelit duke shpresuar që rezultatet e mira do të na percjellin edhe në ndeshjet e ardhshme. Një shije te hidhur kësaj fitoreje … Continue reading “Drejtuesit e klubit, urojnë skuadrën për fitoren ndaj Feronikelit!”

Read More
...
admin
11Nov

Serish masa strikte neper stadiume!

Skenderaj – 29.09.2020. Të nderuar futboll dashes, dashamirë dhe tifozë të Klubit të Futbollit‘Drenica’.Serish jemi të detyruar të shkruajmë në lidhje me masat e Qeverisë sëRepublikës së Kosovës, anti-Covid-19, pasi si rrjedhojë e tyre, që shumëkohë, dyert e stadiumeve janë të mbyllura. Ditëve të fundit, ka arritur njëshkrese zyrtare nga Federata e Futbollit të Kosovës, … Continue reading “Serish masa strikte neper stadiume!”

Read More
...
admin
11Nov

Skuadra udhëton drejt Durrësit!

Skenderaj – 06.10.2020. Sot, ekspedita e klubit, është nisur drejt Durrësit , ku do të zhvilloj njëmini-fazë përgatitore.Ekipi do të shfrytëzoj pushimin e ndeshjeve në elitë për shkak tëndeshjeve të Kombtarëve, që të përgatitet edhe me mirë për vazhdimin ekampionatit.Na prift e mbara!KF Drenica

Read More
...
admin
comments off
11Nov

Shumë shpejt do të fillojë ndertimi i stadiumit të ri në Skenderaj!

Skenderaj – 21.10.2020. Ministrja e Kulturës Rinisë e Sportit, Vlora Dumoshi, e shoqëruar ngazv. Ministri, z. Halil Matoshi e Sekretari i MKRS-së, Iber Alaj, egjithashtu edhe Kryetari i Komunës së Skenderajt z. Bekim Jashari ,Drejtori i DKRS-së, Abdyl Ymeri, vizituan sot klubin.Presidenti i Klubit z. Ilir Veliqi, më bashkëpuntor si dhe lojtarët eshtabin teknik të … Continue reading “Shumë shpejt do të fillojë ndertimi i stadiumit të ri në Skenderaj!”

Read More
...
admin
comments off
11Nov

Prezantohet Bledar Devolli

Skenderaj – 26.10.2020. Sot në ambientet e klubit, para bordit dhe futbollistëve është prezantuartrajneri i sapoemëruar, Bledar Devolli.Devolli ka premtuar punë , disiplinë, dhe angazhim për të quar përparaKF Drenicën.Trajneri nga Gjirokastra, ka falendëruar ish-trajnerin Fadil Rama përurimin që ia bëri më rastin e emërimit të tij në stolin kuq e zi.Devolli zhvilloi sot mënjeherë … Continue reading “Prezantohet Bledar Devolli”

Read More
...
admin
comments off
10Nov

Klubi arrinë marrëveshje me trajnerin Bledar Devolli!

Skenderaj – 25.10.2020. Sot gjatë ditës, drejtuesit e klubit tonë kanë arritur marrëveshje metrajnerin nga Gjirokastra, Bledar Devolli.Trajneri 42 vjeçar, do të prezentohet nesër në ambientet e KF Drenicadhe që nga nesër do fillojë punën më ekipin tonë.Devolli ka qenë më parë në futbollin kosovar te skuadra e KEK-ut, kursenë Shqipëri ka udhëhequr skuadrat: Luftëtari, … Continue reading “Klubi arrinë marrëveshje me trajnerin Bledar Devolli!”

Read More
...
admin
comments off
9Nov

Fadil Rama jep dorëheqje!

Skenderaj – 24.10.2020. Kryetrajneri i deritanishëm i skuadrës, Fadil Rama ka dhënë dorëheqje tëparevokueshme nga pozita e të parit në stolin e KF Drenicës , pashumbjës 4:1 kundër FC Drita.Dorëheqja e trajnerit ka ardhur si rrjedhojë e rezultateve jo të mira,thuhet në dorëheqjen e Ramës.Ky i fundit ka falendëruar kryesinë për besimin dhe përkrahjen gjatëgjithë … Continue reading “Fadil Rama jep dorëheqje!”

Read More