...
Kf Drenica
30Jan

Qaqi përforcimi i fundit i skuadrës për Janar!

Durrës – 30.01.2021 Qendërmbrojtësi, Harallamb Qaqi, zyrtarisht është lojtari më i ri i Drenicës. Ish-lojtari i skuadrave si Carpi dhe Hellas Verona në Itali, e Laçi , Kukësi, e Skenderbeu së fundmi në Shqipëri, ka nënshkruar kontratë deri në përfundim të këtij kampionati me mundësi vazhdimi. Qaqi është bashkuar mënjëherë me grupin tjetër të lojtarëve … Continue reading “Qaqi përforcimi i fundit i skuadrës për Janar!”

Read More
...
Kf Drenica
23Jan

Kryetarët Jashari e Veliqi, vizitojnë Drenicën!

Durrës 23 Janar 2021 Gjatë ditës se sotme skuadra jonë KF Drenica, është vizituar nga Kryetari i Komunës së Skenderajt z.Bekim Jashari, i cili kishte udhëtuar nga Kosova për të ndjekur nga afër përgatitjet e KF Drenica. Kryetari Jashari, ishte i shoqëruar nga Kryetari i Klubit Drenica, z. Ilir Veliqi, si dhe Drejtori i DKRS-së … Continue reading “Kryetarët Jashari e Veliqi, vizitojnë Drenicën!”

Read More
...
Kf Drenica
19Jan

Transferimet e Drenicës në afatin kalimtar të dimrit 2021

Drenica është skuadra më e përforcuar në këtë afat kalimtar, pasi që ka transferuar gjithsej 10 futbollistë, ndërkohë po aq ka larguar. Ardhje:Behar Ramadani, Eglentin Gjoni, Donald Rapo, Dionis Cikani, Dardan Rugova, Erlis Frashëri, Kreshnik Uka (huazim nga Prishtina), Klevis Shaqe,Jose Denisson, Kreshnik Lushtaku, Harallamb Qaqi Largime:Almedin Murati, Albutrint Morina, Arbios Thaçi, Diar Miftaraj, Ehat Gjoka, … Continue reading “Transferimet e Drenicës në afatin kalimtar të dimrit 2021”

Read More
...
Kf Drenica
2Jan

Skuadra të mërkurën nis përgatitjet!

Skenderaj – 2 Janar 2021 Të mërkurën me 6 Janar , ekipi do të grumbullohet për herë të parë sivjet për të nisur përgatitjet për stinorin pranveror, pas pushimit dy javor të skuadrës. Në grumbullimin e parë do të marrin pjesë, lojtarët të cilët do të jenë pjesë e skuadrës për stinorin e ri. Stërvitja … Continue reading “Skuadra të mërkurën nis përgatitjet!”

Read More