...
Kf Drenica
28Feb

Drenica – Gjilani, zhvillohet nën masa strikte për COVID-19

Skenderaj – 28.02.2021 Te nderuar tifozë, dashamir dhe qytetar të Klubit Futbollistik ‘Drenica’. Skuadra jonë , nesër me fillim nga ora 13:00, do ta zhvillojë ndeshjen e parë në stadiumin tonë ‘Bajram Aliu’ për vitin 2021, ku përballë do ta ketë ekipin e SC Gjilanit. Ju njoftojmë që vendimet e Ministrisë së Shëndetësisë në raport … Continue reading “Drenica – Gjilani, zhvillohet nën masa strikte për COVID-19”

Read More
...
Kf Drenica
25Feb

Derbi ngjyroset kuq e zi !

Drenas – 25.02.2021 Skuadra jonë sot triumfoi me rezultat te pergjithshëm 1-3 në derbin Drenicak.  Sot me fillim nga ora 13:00 në stadiumin “Rexhep Rexhepi” në Drenas, klubi ynë në kuadër të xhiros së XXI të Superligës së Kosovës u ndesh me klubin “Fc Feronikeli”. Drenica luajti një ndeshje mjaftë të mirë, ku si pasojë … Continue reading “Derbi ngjyroset kuq e zi !”

Read More
...
Kf Drenica
18Feb

Dukagjini vs Drenica

Shorti i hedhur sot në zyrat e FFK-së na vendos në perballje direkte me ekipin e Dukagjinit në ndeshjen çerekfinale te Kupës së Kosovës . Çifte tjera çerekfinaliste te Kupës se Kosovës janë keto: Feronikeli – Prishtina Trepca’89 – Llapi Istogu – A&N Ndeshjet zhvillohen me 16/17 Mars 2021. #forcadrenica

Read More