...
Kf Drenica
26Mar

TELEGRAM NGUSHËLLIMI!

Me dhimbje të thellë sot, morëm lajmin për vdekjen e ish futbollistit dhe aktorit Rasim Thaqi-Cima. Me anë të këtij telegrami, Klubi i Futbollit “Drenica”, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Thaqi, miqëve dhe kolegëve të ndjerit. Ai gjithmonë ka qenë pozitiv dhe energjia e tij ka reflektuar gjithmonë edhe në ditët më të … Continue reading “TELEGRAM NGUSHËLLIMI!”

Read More
...
Kf Drenica
26Mar

Mbahet turneu ‘Kupa Ilir Lushtaku 2021’

Skenderaj – 26.03.2021 Si çdo vit, edhe këtë vit, është mbajtur turneu tradicional kushtuar heroit dhe deshmorit të kombit Ilir Lushtaku. Nën organizimin e KF Drenica dhe Drejtorisë për Kulturë Rini e Sport të Skenderajt, si dhe i sponzorizuar nga Federata e Futbollit e Kosovës, sot në Skenderaj është mbajtur turneu në futboll për veteran, … Continue reading “Mbahet turneu ‘Kupa Ilir Lushtaku 2021’”

Read More
...
Kf Drenica
24Mar

Sami Sermaxhaj emërohet kryetrajner i skuadrës!

Skenderaj – 24.03.2021 Klubi tashmë ka arritur akordin me trajnerin e njohur , Sami Sermaxhaj. Ai sot është prezentuar në ambientet e klubit i shoqëruar nga Drejtori Sportiv , Lulzim Fazliu. Ish-trajneri i Ballkanit, Prishtinës e shumë skuadrave tjera kosovare, do ta udhëheq ekipin tonë deri në përfundim të këtij stinori. Së bashku me Kryetrajnerin … Continue reading “Sami Sermaxhaj emërohet kryetrajner i skuadrës!”

Read More
...
Kf Drenica
17Mar

Bledar Devolli ndahet me klubin!

Skenderaj – 17-03-2021 Trajneri Bledar Devolli, pas takimit me presidentin e klubit z. Ilir Veliqi, ka paraqitur dorëheqje e tij të parevokueshme, pas eleminimit nga Kupa e Kosovës, në çerekfinale, nga Dukagjini i Klinës. Presidenti i klubit, pasdite aprovoi dorëheqjen e trajnerit Devolli, dhe sot përfundon angazhimi i trajnerit gjirokastrit në klubin tonë. Ne e … Continue reading “Bledar Devolli ndahet me klubin!”

Read More
...
Kf Drenica
13Mar

Edhe për ndeshjen Drenica – Arberia, masa strikte për COVID-19

Skenderaj 13.03.2021 Te nderuar tifozë, sportdashës, dashamir të Klubit Futbollistik ‘Drenica’. Skuadra jonë , nesër (14.03.2021) me fillim nga ora 13:00, do ta zhvillojë një ndeshje shumë të rendësishme në stadiumin tonë ‘Bajram Aliu’, ku përballë do ta ketë ekipin e KF Arberisë. Ju njoftojmë që vendimet e Ministrisë së Shëndetësisë në raport me aktivitetet … Continue reading “Edhe për ndeshjen Drenica – Arberia, masa strikte për COVID-19”

Read More
...
Kf Drenica
10Mar

Klubi lanson webfaqen zyrtare!

Skenderaj – 09.03.2021 Pas punës disa mujore, të bërë nga ana jonë, tashmë po lansohet webfaqja zyrtare e FC Drenica. Krahas angazhimeve të shumëta, drejtuesit e klubit i kanë dhënë hapësirë jo pak të rendësishme edhe fushës së informimit në FC Drenica. Realizimi i webfaqës së klubit tonë është bërë nga tri kompani të ndryshme, … Continue reading “Klubi lanson webfaqen zyrtare!”

Read More