...
Kf Drenica
15Apr

Altin Gjokaj, e ardhmja e ndritur për portën e Kosovës

E ardhmja e Kosovës duket të jetë e ndritur në futboll.  Talentët kosovarë vazhdojnë çdo ditë e më shumë të ofrojnë sinjale të mëdha pozitive. Njëri prej talentëve që meriton vëmendje të madhe është edhe “gardiani” i talentuar, Altin Gjokaj, i cili aktivizohet tek skuadra e Drenicës. Tashmë ai është ftuar edhe te Kombëtarja e … Continue reading “Altin Gjokaj, e ardhmja e ndritur për portën e Kosovës”

Read More
...
Kf Drenica
7Apr

Dy lojtar drenicas, ftohen te Kosova U17

Skenderaj – 7 Prill 2021 Përzgjedhësi i Kosovës – U17, Arsim Abazi, ka ftuar dy lojtar që vijnë nga Skenderaj, për dy ndeshjet miqësore me Bullgarinë që kjo Përfaqësuese do t’i zhvilloj në Sofje me datën 14 dhe 16 prill. Fjala është për futbollistin Igball Jashari, mesfushorin shumë të talentuar , anëtarin e familjes Jashari … Continue reading “Dy lojtar drenicas, ftohen te Kosova U17”

Read More
...
Kf Drenica
7Apr

Drenica vs Prishtina , përballja e javës së 28-të

Klubi ynë të dielën do ndeshet me Klubin e Prishtinës në kuadër të xhiros së 28-të në Superligën e Kosovës. Ndeshja do luhet ne stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj me fillim nga ora 15:00 dhe do zhvillohet pa praninë e shikuesve si pasojë e situatës në të cilen gjendemi. Drenica deri më tani ka mbledhur … Continue reading “Drenica vs Prishtina , përballja e javës së 28-të”

Read More