Category Archives: Publikimet
...
Kf Drenica
1Jul

Komunikatë për Media !

Të nderuar miq, kolegë, bashkëpunëtorë dhe media. Nga sot, me datë: 01.07.2021, nuk do të jem Kryetar i klubit te futbollit “Drenica”, për arsye personale. Falënderoj përzemërsisht për bashkëpunim e sinqertë dhe korrekt te kryetarit te Komunës z. Bekim Jashari, nënkryetarin, z.Nuredin Lushtaku, DKRS- në, të cilëve ju jam mirënjohës për angazhimin dhe kontributin e … Continue reading “Komunikatë për Media !”

Read More
...
Kf Drenica
27May

RAPORTI I AUDITIMIT PER VITIN 2020 PER KF DRENICA

RAPORTI-I-AUDITIMIT-2020Download

Read More
...
Kf Drenica
12May

Telegram ngushëllimi!

Skenderaj – 12 Maj 2021 Lajmi për vdekjen e punëtorit të madh sportiv, punëtorit të Administratës së FFK-së, Bajram Neziri na ka tronditur gjatë ditës së djeshme. I ndjeri ishte një personalitet i shquar sportiv dhe njihen për urtësinë dhe korrektësinë e tij. Për shumë vite, Bajram Neziri, ka punuar më mjaft përkushtim për pavarësimin … Continue reading “Telegram ngushëllimi!”

Read More
...
Kf Drenica
10May

Telegram ngushëllimi!

Skenderaj – 09.05.2021 Sot morëm lajmin e hidhur për vdekjen e Sylejman Lushtakut, babait të ish-futbollistit dhe ish-trajnerit të klubit tonë, Tahir Lushtakut. Në emër të Kryesisë, Shtabit teknik dhe gjithë futbollistëve të KF ‘Drenica’ , shprehim ngushëllimet më të sinqerta për gjithë familjen dhe farefisin për vdekjen e më të dashurit të tyre. Ngushllime … Continue reading “Telegram ngushëllimi!”

Read More
...
Kf Drenica
6May

Drenica triumfon bindshëm ndaj Llapit

Drenica ka triumfuar 4:2 ndaj Llapit në xhiron e 33-të në Superligën e Kosovës në futboll. “Shqiponjat e Zeza” kalaun në epërsi nga një autugol i shënuar nga Monin, kurse për Llapin barazoi Hossari. Drenica kaloi në epërsi përmes golit të Donald Rapos, kurse epërsinë e trefishoi Osman Mëziu. “Legjenda” e ngushtuan rezultatin me anë … Continue reading “Drenica triumfon bindshëm ndaj Llapit”

Read More
...
Kf Drenica
15Apr

Altin Gjokaj, e ardhmja e ndritur për portën e Kosovës

E ardhmja e Kosovës duket të jetë e ndritur në futboll.  Talentët kosovarë vazhdojnë çdo ditë e më shumë të ofrojnë sinjale të mëdha pozitive. Njëri prej talentëve që meriton vëmendje të madhe është edhe “gardiani” i talentuar, Altin Gjokaj, i cili aktivizohet tek skuadra e Drenicës. Tashmë ai është ftuar edhe te Kombëtarja e … Continue reading “Altin Gjokaj, e ardhmja e ndritur për portën e Kosovës”

Read More
...
Kf Drenica
26Mar

TELEGRAM NGUSHËLLIMI!

Me dhimbje të thellë sot, morëm lajmin për vdekjen e ish futbollistit dhe aktorit Rasim Thaqi-Cima. Me anë të këtij telegrami, Klubi i Futbollit “Drenica”, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Thaqi, miqëve dhe kolegëve të ndjerit. Ai gjithmonë ka qenë pozitiv dhe energjia e tij ka reflektuar gjithmonë edhe në ditët më të … Continue reading “TELEGRAM NGUSHËLLIMI!”

Read More
...
Kf Drenica
26Mar

Mbahet turneu ‘Kupa Ilir Lushtaku 2021’

Skenderaj – 26.03.2021 Si çdo vit, edhe këtë vit, është mbajtur turneu tradicional kushtuar heroit dhe deshmorit të kombit Ilir Lushtaku. Nën organizimin e KF Drenica dhe Drejtorisë për Kulturë Rini e Sport të Skenderajt, si dhe i sponzorizuar nga Federata e Futbollit e Kosovës, sot në Skenderaj është mbajtur turneu në futboll për veteran, … Continue reading “Mbahet turneu ‘Kupa Ilir Lushtaku 2021’”

Read More
...
Kf Drenica
24Mar

Sami Sermaxhaj emërohet kryetrajner i skuadrës!

Skenderaj – 24.03.2021 Klubi tashmë ka arritur akordin me trajnerin e njohur , Sami Sermaxhaj. Ai sot është prezentuar në ambientet e klubit i shoqëruar nga Drejtori Sportiv , Lulzim Fazliu. Ish-trajneri i Ballkanit, Prishtinës e shumë skuadrave tjera kosovare, do ta udhëheq ekipin tonë deri në përfundim të këtij stinori. Së bashku me Kryetrajnerin … Continue reading “Sami Sermaxhaj emërohet kryetrajner i skuadrës!”

Read More
...
Kf Drenica
17Mar

Bledar Devolli ndahet me klubin!

Skenderaj – 17-03-2021 Trajneri Bledar Devolli, pas takimit me presidentin e klubit z. Ilir Veliqi, ka paraqitur dorëheqje e tij të parevokueshme, pas eleminimit nga Kupa e Kosovës, në çerekfinale, nga Dukagjini i Klinës. Presidenti i klubit, pasdite aprovoi dorëheqjen e trajnerit Devolli, dhe sot përfundon angazhimi i trajnerit gjirokastrit në klubin tonë. Ne e … Continue reading “Bledar Devolli ndahet me klubin!”

Read More