Category Archives: Uncategorized
...
Kf Drenica
1Jul

Komunikatë për Media !

Të nderuar miq, kolegë, bashkëpunëtorë dhe media. Nga sot, me datë: 01.07.2021, nuk do të jem Kryetar i klubit te futbollit “Drenica”, për arsye personale. Falënderoj përzemërsisht për bashkëpunim e sinqertë dhe korrekt te kryetarit te Komunës z. Bekim Jashari, nënkryetarin, z.Nuredin Lushtaku, DKRS- në, të cilëve ju jam mirënjohës për angazhimin dhe kontributin e … Continue reading “Komunikatë për Media !”

Read More
...
Kf Drenica
12May

Telegram ngushëllimi!

Skenderaj – 12 Maj 2021 Lajmi për vdekjen e punëtorit të madh sportiv, punëtorit të Administratës së FFK-së, Bajram Neziri na ka tronditur gjatë ditës së djeshme. I ndjeri ishte një personalitet i shquar sportiv dhe njihen për urtësinë dhe korrektësinë e tij. Për shumë vite, Bajram Neziri, ka punuar më mjaft përkushtim për pavarësimin … Continue reading “Telegram ngushëllimi!”

Read More
...
Kf Drenica
10May

Telegram ngushëllimi!

Skenderaj – 09.05.2021 Sot morëm lajmin e hidhur për vdekjen e Sylejman Lushtakut, babait të ish-futbollistit dhe ish-trajnerit të klubit tonë, Tahir Lushtakut. Në emër të Kryesisë, Shtabit teknik dhe gjithë futbollistëve të KF ‘Drenica’ , shprehim ngushëllimet më të sinqerta për gjithë familjen dhe farefisin për vdekjen e më të dashurit të tyre. Ngushllime … Continue reading “Telegram ngushëllimi!”

Read More
...
Kf Drenica
6May

Drenica triumfon bindshëm ndaj Llapit

Drenica ka triumfuar 4:2 ndaj Llapit në xhiron e 33-të në Superligën e Kosovës në futboll. “Shqiponjat e Zeza” kalaun në epërsi nga një autugol i shënuar nga Monin, kurse për Llapin barazoi Hossari. Drenica kaloi në epërsi përmes golit të Donald Rapos, kurse epërsinë e trefishoi Osman Mëziu. “Legjenda” e ngushtuan rezultatin me anë … Continue reading “Drenica triumfon bindshëm ndaj Llapit”

Read More
...
Kf Drenica
15Apr

Altin Gjokaj, e ardhmja e ndritur për portën e Kosovës

E ardhmja e Kosovës duket të jetë e ndritur në futboll.  Talentët kosovarë vazhdojnë çdo ditë e më shumë të ofrojnë sinjale të mëdha pozitive. Njëri prej talentëve që meriton vëmendje të madhe është edhe “gardiani” i talentuar, Altin Gjokaj, i cili aktivizohet tek skuadra e Drenicës. Tashmë ai është ftuar edhe te Kombëtarja e … Continue reading “Altin Gjokaj, e ardhmja e ndritur për portën e Kosovës”

Read More
...
Kf Drenica
7Apr

Dy lojtar drenicas, ftohen te Kosova U17

Skenderaj – 7 Prill 2021 Përzgjedhësi i Kosovës – U17, Arsim Abazi, ka ftuar dy lojtar që vijnë nga Skenderaj, për dy ndeshjet miqësore me Bullgarinë që kjo Përfaqësuese do t’i zhvilloj në Sofje me datën 14 dhe 16 prill. Fjala është për futbollistin Igball Jashari, mesfushorin shumë të talentuar , anëtarin e familjes Jashari … Continue reading “Dy lojtar drenicas, ftohen te Kosova U17”

Read More
...
Kf Drenica
7Apr

Drenica vs Prishtina , përballja e javës së 28-të

Klubi ynë të dielën do ndeshet me Klubin e Prishtinës në kuadër të xhiros së 28-të në Superligën e Kosovës. Ndeshja do luhet ne stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj me fillim nga ora 15:00 dhe do zhvillohet pa praninë e shikuesve si pasojë e situatës në të cilen gjendemi. Drenica deri më tani ka mbledhur … Continue reading “Drenica vs Prishtina , përballja e javës së 28-të”

Read More
...
Kf Drenica
26Mar

TELEGRAM NGUSHËLLIMI!

Me dhimbje të thellë sot, morëm lajmin për vdekjen e ish futbollistit dhe aktorit Rasim Thaqi-Cima. Me anë të këtij telegrami, Klubi i Futbollit “Drenica”, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Thaqi, miqëve dhe kolegëve të ndjerit. Ai gjithmonë ka qenë pozitiv dhe energjia e tij ka reflektuar gjithmonë edhe në ditët më të … Continue reading “TELEGRAM NGUSHËLLIMI!”

Read More
...
Kf Drenica
26Mar

Mbahet turneu ‘Kupa Ilir Lushtaku 2021’

Skenderaj – 26.03.2021 Si çdo vit, edhe këtë vit, është mbajtur turneu tradicional kushtuar heroit dhe deshmorit të kombit Ilir Lushtaku. Nën organizimin e KF Drenica dhe Drejtorisë për Kulturë Rini e Sport të Skenderajt, si dhe i sponzorizuar nga Federata e Futbollit e Kosovës, sot në Skenderaj është mbajtur turneu në futboll për veteran, … Continue reading “Mbahet turneu ‘Kupa Ilir Lushtaku 2021’”

Read More
...
Kf Drenica
24Mar

Sami Sermaxhaj emërohet kryetrajner i skuadrës!

Skenderaj – 24.03.2021 Klubi tashmë ka arritur akordin me trajnerin e njohur , Sami Sermaxhaj. Ai sot është prezentuar në ambientet e klubit i shoqëruar nga Drejtori Sportiv , Lulzim Fazliu. Ish-trajneri i Ballkanit, Prishtinës e shumë skuadrave tjera kosovare, do ta udhëheq ekipin tonë deri në përfundim të këtij stinori. Së bashku me Kryetrajnerin … Continue reading “Sami Sermaxhaj emërohet kryetrajner i skuadrës!”

Read More