News
...
Kf Drenica
15Apr

Altin Gjokaj, e ardhmja e ndritur për portën e Kosovës

E ardhmja e Kosovës duket të jetë e ndritur në futboll.  Talentët kosovarë vazhdojnë çdo ditë e më shumë të ofrojnë sinjale të mëdha pozitive. Njëri prej talentëve që meriton vëmendje të madhe është edhe “gardiani” i talentuar, Altin Gjokaj, i cili aktivizohet tek skuadra e Drenicës. Tashmë ai është ftuar edhe te Kombëtarja e … Continue reading “Altin Gjokaj, e ardhmja e ndritur për portën e Kosovës”

Read More
...
Kf Drenica
7Apr

Dy lojtar drenicas, ftohen te Kosova U17

Skenderaj – 7 Prill 2021 Përzgjedhësi i Kosovës – U17, Arsim Abazi, ka ftuar dy lojtar që vijnë nga Skenderaj, për dy ndeshjet miqësore me Bullgarinë që kjo Përfaqësuese do t’i zhvilloj në Sofje me datën 14 dhe 16 prill. Fjala është për futbollistin Igball Jashari, mesfushorin shumë të talentuar , anëtarin e familjes Jashari … Continue reading “Dy lojtar drenicas, ftohen te Kosova U17”

Read More
...
Kf Drenica
7Apr

Drenica vs Prishtina , përballja e javës së 28-të

Klubi ynë të dielën do ndeshet me Klubin e Prishtinës në kuadër të xhiros së 28-të në Superligën e Kosovës. Ndeshja do luhet ne stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj me fillim nga ora 15:00 dhe do zhvillohet pa praninë e shikuesve si pasojë e situatës në të cilen gjendemi. Drenica deri më tani ka mbledhur … Continue reading “Drenica vs Prishtina , përballja e javës së 28-të”

Read More
...
Kf Drenica
26Mar

TELEGRAM NGUSHËLLIMI!

Me dhimbje të thellë sot, morëm lajmin për vdekjen e ish futbollistit dhe aktorit Rasim Thaqi-Cima. Me anë të këtij telegrami, Klubi i Futbollit “Drenica”, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes Thaqi, miqëve dhe kolegëve të ndjerit. Ai gjithmonë ka qenë pozitiv dhe energjia e tij ka reflektuar gjithmonë edhe në ditët më të … Continue reading “TELEGRAM NGUSHËLLIMI!”

Read More
...
Kf Drenica
26Mar

Mbahet turneu ‘Kupa Ilir Lushtaku 2021’

Skenderaj – 26.03.2021 Si çdo vit, edhe këtë vit, është mbajtur turneu tradicional kushtuar heroit dhe deshmorit të kombit Ilir Lushtaku. Nën organizimin e KF Drenica dhe Drejtorisë për Kulturë Rini e Sport të Skenderajt, si dhe i sponzorizuar nga Federata e Futbollit e Kosovës, sot në Skenderaj është mbajtur turneu në futboll për veteran, … Continue reading “Mbahet turneu ‘Kupa Ilir Lushtaku 2021’”

Read More
...
Kf Drenica
24Mar

Sami Sermaxhaj emërohet kryetrajner i skuadrës!

Skenderaj – 24.03.2021 Klubi tashmë ka arritur akordin me trajnerin e njohur , Sami Sermaxhaj. Ai sot është prezentuar në ambientet e klubit i shoqëruar nga Drejtori Sportiv , Lulzim Fazliu. Ish-trajneri i Ballkanit, Prishtinës e shumë skuadrave tjera kosovare, do ta udhëheq ekipin tonë deri në përfundim të këtij stinori. Së bashku me Kryetrajnerin … Continue reading “Sami Sermaxhaj emërohet kryetrajner i skuadrës!”

Read More
...
Kf Drenica
17Mar

Bledar Devolli ndahet me klubin!

Skenderaj – 17-03-2021 Trajneri Bledar Devolli, pas takimit me presidentin e klubit z. Ilir Veliqi, ka paraqitur dorëheqje e tij të parevokueshme, pas eleminimit nga Kupa e Kosovës, në çerekfinale, nga Dukagjini i Klinës. Presidenti i klubit, pasdite aprovoi dorëheqjen e trajnerit Devolli, dhe sot përfundon angazhimi i trajnerit gjirokastrit në klubin tonë. Ne e … Continue reading “Bledar Devolli ndahet me klubin!”

Read More
...
Kf Drenica
13Mar

Edhe për ndeshjen Drenica – Arberia, masa strikte për COVID-19

Skenderaj 13.03.2021 Te nderuar tifozë, sportdashës, dashamir të Klubit Futbollistik ‘Drenica’. Skuadra jonë , nesër (14.03.2021) me fillim nga ora 13:00, do ta zhvillojë një ndeshje shumë të rendësishme në stadiumin tonë ‘Bajram Aliu’, ku përballë do ta ketë ekipin e KF Arberisë. Ju njoftojmë që vendimet e Ministrisë së Shëndetësisë në raport me aktivitetet … Continue reading “Edhe për ndeshjen Drenica – Arberia, masa strikte për COVID-19”

Read More
...
Kf Drenica
10Mar

Klubi lanson webfaqen zyrtare!

Skenderaj – 09.03.2021 Pas punës disa mujore, të bërë nga ana jonë, tashmë po lansohet webfaqja zyrtare e FC Drenica. Krahas angazhimeve të shumëta, drejtuesit e klubit i kanë dhënë hapësirë jo pak të rendësishme edhe fushës së informimit në FC Drenica. Realizimi i webfaqës së klubit tonë është bërë nga tri kompani të ndryshme, … Continue reading “Klubi lanson webfaqen zyrtare!”

Read More
...
Kf Drenica
28Feb

Drenica – Gjilani, zhvillohet nën masa strikte për COVID-19

Skenderaj – 28.02.2021 Te nderuar tifozë, dashamir dhe qytetar të Klubit Futbollistik ‘Drenica’. Skuadra jonë , nesër me fillim nga ora 13:00, do ta zhvillojë ndeshjen e parë në stadiumin tonë ‘Bajram Aliu’ për vitin 2021, ku përballë do ta ketë ekipin e SC Gjilanit. Ju njoftojmë që vendimet e Ministrisë së Shëndetësisë në raport … Continue reading “Drenica – Gjilani, zhvillohet nën masa strikte për COVID-19”

Read More